Janusz Reichel + Marszałek
Dwóch punkowych bardów w Zgrzycie
24 stycznia 2020, godz. 20:00
Ciechanów - Fabryka Kultury Zgrzyt, ul. Narutowicza 4 a
Ceny: 25 PLN
Organizator: Fabryka Kultury ZGRZYT Wiera Dąbrowska -Gortat
Sprzedaż do: 24 stycznia 2020 o godz. 19:00
Strona organizatora: https://fkzgrzyt.panbilet.pl

Dwa koncerty dwóch niezwykłych artystów już 24 stycznia w ciechanowskim Zgrzycie!

Marszałek x Janusz Reichel

Marszałek - wielokrotnie nienagradzany, uwielbiany i znienawidzony, wprawiający w konsternację i zażenowanie, gbur, buc i czaruś.
Wszechstronny multiinstrumentalista symultaniczny i szyderczy poeta frustratyczny, Tony Clifton polskiego andergrandu.
Marszałek to jedyny w Polsce jednoosobowy zespół eksplorujący okolice punk rocka. Zadebiutował płytą "Marszałek Pizdudski One Man Band" (Karrot Kommando, 2014), na której powołał do życia i
uśmiercił gatunek blus-kantry-pank. Na jego grobie zatańczył w towarzystwie zespołu Konie ("Marszałek i Konie", KK, 2016), a zaraz potem ukazał się album "Split" (KK, 2016), na którym pojawił
się brudny, minimalny electro-punk, oparty o surowe brzmienie basu i automatu perkusyjnego. Wkrótce Marszałek porzucił na ament gitarę 6-strunową i swój bluesowy punkt wyjścia i uprawia
obecnie 'spoken word teknopunk' - zredukowany do bębnów i zapętlonych riffów basowych podkład, na tle którego melodeklamuje swoją wyklętą i niezłomną poezję i naparza w 30-letnie pady
perkusyjne Yamaha DD-14. W 2018 ukazał się split z duetem SIKSA "Patriotyzm jutra" (Pasażer, Melina), a w 2019 najnowsza płyta - 'III'. Marszałek to solowy projekt Piotra Markowskiego - ex basisty, wokalisty i tekściarza ska-swingowego zespołu Vespa, "Grubego" z bigbitowej grupy Pomorzanie i aktywnego członka grupy performerskiej Wielkie Pomorze.
Janusz Reichel - poeta, muzyk. We wczesnych latach osiemdziesiątych grał w nowosądeckich zespołach: w nowofalowym EGO 4.5 (wyróżnienie na wojewódzkim przeglądzie zespołów muzycznych w Nowym Sączu w 1983 roku) oraz awangardowym NO PASARAN (drugie miejsce i nagroda za kompozycje na podobnym festiwalu rok później).
Kolejnym rozdziałem w twórczości Janusza był założony w 1986 roku punkowy zespół ZIMA, który działał z przerwami do 1991 roku. W 1988 roku podczas wojewódzkiego przeglądu zespołów muzycznych w Radomiu grupa zajęła I miejsce. Po zespole pozostały nagrania wydawane na kasetach w tzw. trzecim obiegu. Podczas koncertów i w nagraniach Janusz powraca czasem do piosenek ZIMY, wśród  których wiele nadal zachowuje swoją aktualność.
Od 1991 roku Janusz Reichel rozpoczął swą indywidualną drogę artystyczną. Od tego czasu ukazało się kilka albumów z jego muzyką (początkowo jedynie na kasetach). W latach 1993-94 współpracował z grupą ATMAN. Jedną z piosenek Janusza umieścił na swojej płycie "Mam kły, mam pazury" (1996) zespół DEZERTER.
Piosenki Janusza Reichela bardzo trudno jest określić jednym wspólnym mianem. Są to zwykle akustycznie wykonane kompozycje, z bardzo oszczędnym akompaniamentem. Na koncertach można czasem usłyszeć Janusza także z gitarą elektryczną.
W 2017 roku Pasażer opublikował na płycie winylowej reedycję pierwszej kasety Janusza nagranej z grupą Atman a ZIMA Records wydała CD z jego dotychczas ostatnią płytą zatytułowaną: "Nikt nie chciał słuchać Kaczmarskiego". Rok później ukazał się kolejny album "Pa!chwork".

Proszę czekać - trwa ładowanie...
bilety na miejsca
nienumerowane
Inne wydarzenia z tej okolicy
28 kwietnia 2024
godz. 17:00
|
|
0
|
0
28 kwietnia 2024
godz. 17:00
24 listopada 2024
godz. 18:00
|
|
24 listopada 2024
godz. 18:00
6 maja 2024
godz. 19:00
|
|
6 maja 2024
godz. 19:00
Zdobywaj wejściówki i śledź nasz profil na Facebook
Facebook »
Abyśmy mogli lepiej dopasować wyświetlane wyniki, wybierz swój region :
ZARZĄDZANIE COOKIES